Tumlare silver
2017-05-31
465761
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TUMLARE, silver, 1700-tal, med infällt mynt i botten med porträtt av Karl XII, invändigt förgylld, höjd ca 3,5 cm, vikt ca 29 g
Lagningar, bristningar