Palle Nielsen
2017-05-29
465691
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
PALLE NIELSEN (Danmark, 1920-2000): (5 st) "Bevagelse" - Nr 266, 352, 353, 355, 358, monogramsignerade och daterade, Eget tryk, etsningar, varierande mått,
PROVENIENS:
Fotograf Stig T. Karlssons samling (1930-2015)
Oramade, gulnader