Sixten Haage 1976
2017-05-29
465583
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SIXTEN HAAGE (född 1926): "Spårvagn", signerad och daterad Haage -76, torrnål/ mezzotint, 106/150, bildmått ca 46,5x64 cm,
PROVENIENS:
Fotograf Stig T. Karlssons samling (1930-2015)
Oramad, i passepartout