Marcus Collin
2017-05-28
465532
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
MARCUS COLLIN (Finland, 1882-1966): "Kyrkfärden", signerad M Collin, blyerts, ca 17x25 cm,
PROVENIENS: Gösta Stenmans samling, stämpel på baksidan, GS 2398.
Fotograf Stig T. Karlssons samling (1930-2015)
Oramad, gulnader