Brosch med diamant 1800-tal
2017-05-31
465365
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 800 SEK |
BROSCH, 18 k guld, diamant med rosenslipning samt svart emaljdekor, 1800-talets andra hälft, diameter 2 cm, vikt ca 3,1 g, ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k guld, fasettslipade vita stenar
Omarbetat av örhänge, sten med hack