Design Märta Måås-Fjetterström rölakanmatta

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, "Vit botten", matta, formgiven före 1919, rölakan, signerad MMF, tillverkad före 1941, 294 x 201 cm

nytvättad, fransarna med visst slitage

465024

2017-06-04