Stellan Mörner oljemålning
2017-05-31
464512
| Klubbat belopp | 5 000 SEK |
| Utropspris | 7 000 SEK |
STELLAN MÖRNER (1896-1979): "Programmet", signerad Mörner, olja på pannå, ca 14,5 x 21.
Proveniens: Gummesons Konsthall, Stellan Mörner utställning 1941.