Ljuskrona
2017-05-25
464398
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft, mässingsstomme behängd med prismor, för 6 ljuspunkter, höjd ca 70, diameter 45 cm.
Enstaka prismor lösa, visst slitage, en skärm saknas.