Klubbat för:
16 500 SEK
8 000 SEK
KORTSVÄRD, turkiskt, 1800-tal, klinga med damaskerat mittfält, smedstämpel, förgyllt mässingsfäste, sammetsklädd balja med 2 mässingsbeslag, längd 52 cm
Proveniens Rashammar
464275
2017-09-24