Salongsbord Karl Johan-stil
2017-05-24
464073
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SALONGSBORD, omkring 1900, Karl Johan-stil, fanérat i mahogny, låda i sargen, nyckelskylt i mässing, fotavslut i form av lejontassar, höjd ca 78, 85x70 cm
PROVENIENS: Örnäs Säteri, Kungsängen
Nyckel saknas, skivan har slagit sig, spricka, fanérskador