Fat fajans delft
2017-05-24
464030
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
FAT, fajans, Holland, Delft, 16/1700-tal, dekor i starkeldsfärger av kvinna med barn i landskap, brättet med girland samt blommor, diameter ca 36 cm
Sprickor, nagg