Duk 1800-tal linnedamast
2017-06-04
463603
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
DUK, 1800-tal, troligen utländsk linnedamast, monogram under adlig krona, mönster av eklöv, ca 460x230 cm
PROVENIENS: Inköpt hos O Ferlin i Linköping, omkr 1970, enligt uppgift tidigare ägare i Falkenberg
Smärre fläckar