Träfigur Mare de Déu de Monserrat
2017-05-21
463457
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TRÄFIGUR, snidad i lövträ, bemålad och bronserad, efter Mare de Déu de Monserrat i katedralen i Barcelona, 1900-talets andra hälft, höjd ca 40,5 cm
Slitage, torrsprickor