Luktdosor 2 st silver
2017-06-04
463419
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LUKTDOSOR, 2 st., silver, en ostämplad, kartuschform, punsad reliefdekor av blommor och blad, skruvlock, delvis förgylld, höjd 9,5 cm, vikt 30 g, en av Calus Otzen, Haderslev (DK) 1753-86, reliefdekor av rocailler och blad, invändigt förgylld, foten med fällock, höjd 6,5 cm, vikt 33 g