Presenterfat silver
2017-06-04
463382
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
PRESENTERFAT, silver, ostämplat, troligen 1700-tal, ovalt, driven och punsad dekor av frukter och blad, ca 19,3x14,7 cm, vikt ca 87 g
I spegeln graverade initialer, kantlagningar