Saltkar 2 st silver 1700-tal
2017-06-04
463379
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
SALTKAR, 2 st., snarlika, silver, otydliga stämplar, trol. Augsburg 1700-talets mitt, ovala med helslagen fot, dekor av svängda åsar, längd ca 8,3 cm, vikt ca 119 g