Sockerskrin silver
2017-05-20
463282
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SOCKERSKRIN, silver, importstämplat, Stockholm 1919, rokokostil, invändigt förgyllt, höjd ca 9, vikt ca 253 g
Undertill med gravyr, sockertång i nysilver medföljer