Ljuskrona
2017-05-20
463252
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets mitt, med fem ljusarmar, metallstomme behängd med prismor, glasstam, ljusarmar med stearinljusformade glödlampshållare, lösa skärmar, diameter ca 53 cm, höjd 68 cm
Bruksslitage, takkoppens fäste med skada