Fickbestick silver
2017-05-22
463031
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
FISKBESTICK, 18 dlr, silver, benskaft, blad stämplade Just A (Just Andersen), Denmark, omkring 1920/30-tal, gafflar med svagt hamrad dekor, svensk importstämpel, bestående av: 12 knivar, 6 gafflar, längd 17,5-18 cm
Blad med missfärgningar, skaft med sprickor och med färgskiftningar