Ljuskrona
2017-05-18
462869
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, rokokostil, 1900-talets första hälft, 8 ljusarmar samt elektrifierad med 4 lamphållare, stor glasstav i centrum, höjd ca 100, största vidd 66 cm
Stomme med skevhet, flertalet prismor lösa, smärre slitage