Slaglåspistol August Lindell
2017-09-24
462579
| Klubbat belopp | 6 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SLAGLÅSPISTOL, svensk, 1860-tal, oktagonal räfflad damaskerad pipa, kaliber 12 mm, ställbart tryck, signerad August Lindell C:G:Stad, kolv i valnöt, längd 42 cm
omstockad