Silver indonesien
2017-05-15
462054
| Klubbat belopp | 1 800 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKÅLAR, FAT, 21 dlr., underhaltigt silver, Indonesien, 1900-talets första hälft, punsad dekor av blommor, stämplade 800, längd ca 8-20 cm, vikt ca 1059 g