Ring 18 k vitguld med safir samt diamanter
2017-05-16
461826
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
RING, 18 k vitguld, ovalt fasettslipad ljust blå safir ca 2,16 ct, 6 briljantslipade diamanter totalt ca 0,15 ct, ringstorlek ca 16 mm, vikt ca 5,5 g
Bruksslitage, smärre nagg på safirens fasettkanter. Safir visar inga indikationer på värmebehandling.