Lockurna Kina
2017-05-14
461796
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-tal, balusterformad, dekor av figurscen vid bananplanta samt attribut i emaljfärger och järnoxid, botten med Kangxis sex karaktärers märke, höjd ca 37 cm
Repor, slitage