Taklampa
2017-05-13
461603
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TAKLAMPA, 1900-talets mitt, dubbel glasskärm med inre tjockt brunfärgat glas och yttre frostad kupa, höjd (med kopp) ca 70, diameter ca 44 cm.
Smärre slitage.