Torsten Renqvist etsningar
2017-05-13
461499
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TORSTEN RENQVIST (1924-2007) (4), "Fragment jorden", I-IV, etsningar, endast en är signerad och daterad 60 samtliga numrerade 20/20, 41x49 cm
PROVENIENS: Gåva till nuvarande ägares farfar Ulf Henry Tullberg som ibland assisterade konstnären med praktiska lösningar.
Vissa kanter missfärgade, några med rester av klistig tejp.