Torsten Renqvist
2017-05-13
461456
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TORSTEN RENQVIST, motiv med djur, signerad T R samt daterad 55, med dedikation "Für ilSE" 6/8 - 97, BLYERTSTECKNING, ca 19 x 19 cm.
PROVENIENS: Gåva till nuvarande ägares farfar Ulf Henry Tullberg som ibland assisterade konstnären med praktiska lösningar
Spräckt glas.