Gräddkanna sockerskål silver
2017-05-09
460596
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
GRÄDDKANNA, SOCKERSKÅL, silver, Ryssland, 1876 och 1877, invändigt förgyllda, höjd ca 12,5 resp 9 cm, total vikt ca 411 g
Med monogram, smärre bucklor