Ljuskrona oscariansk
2017-05-08
460485
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets början, oscariansk, förgylld stomme, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 95, diameter 55 cm
Lösa prismor medföljer, enstaka prismor saknas