Ljuskrona oscariansk
2017-05-08
460482
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets början, oscariansk, för 12 ljus, förgylld stomme, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 65, diameter 46 cm
Delvis senare prismor, lösa prismor medföljer, enstaka prismor saknas