Skålar Kina
2017-05-06
459895
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
SKÅLAR, 1 par, porslin, Kina, 1900-tal, dekor av drakar med den brinnande pärlan i underglasyrblått, botten med Guangxus sex karaktärers märke, diameter ca 16 cm, höjd ca 7 cm
En med nagg samt spricka, tillverkningsmärken