Kina porslin
2017-05-05
459725
| Klubbat belopp | 3 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKÅLAR, ASSIETTER, 10 dlr., porslin, Kina, 1800-tal, varierande dekor i emaljfärger samt järnoxid, vissa med stämpel, diameter ca 12-19 cm
Nagg, slitage