Ljuskrona
2017-05-05
459653
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft, mässingsstomme behängd med prismor, skärmar från Firma Svenskt Tenn, 6 ljusarmar, höjd ca 70, diameter 45 cm
Enstaka prismor lösa, visst slitage, en skärm saknas