Sockerskål gräddkanna silver
2017-05-05
459629
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 200 SEK |
SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA, silver, Bengt Erlandsson, Kristianstads 1912, empirestil, sockerskålen delvis invändigt förgylld, höjd 7,5 cm, vikt ca 172 g
Bruksslitage