Design Edward Hald för Orrefors
2017-05-04
459452
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
EDWARD HALD (1883-1980), skål, Orrefors, slipgraal, linjedekor i mjölkvitt mot fond i klarglas, signerad Orrefors S Graal nr 998-E.? Edward Hald, höjd ca 9, 21x18 cm
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh