Kina 1700-tal
2017-05-02
458813
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
KOPPAR, FAT, 8 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, mandarinporslin, varierande dekor i emaljfärger samt järnoxid, diameter ca 5-15 cm
Nagg, sprickor, en del lagad