Bordslampa 1900-talets andra hälft
2017-05-01
458792
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft, porslin, förgylld metallfattning, polykrom dekor av blommor, total höjd ca 72 cm
PROVENIENS: Örnäs Säteri, Kungsängen