Ytterfoder design LIndberg
2017-05-01
458778
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
STIG LINDBERG, "Vinda", ytterfoder, 2+1+1 st, 1950-tal, stengods, vitglaserade, inpressad märkning Gustavsberg, höjd ca 10,5 (1 st), 12,5 (1 st) resp 15 (2 st) cm, ytterligare ett ytterfoder med spricka medföljer
PROVENIENS: Örnäs Säteri, Kungsängen
Någon ej noterad obetydlig skada kan förekomma