Gräddkanna silver S:t Petersburg 1800-tal
2017-05-07
458710
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
GRÄDDKANNA, silver, sannolikt av Christian Andreas Velsch, S:t Petersburg 1800-talets början, oval, delvis godronnerad, svärtad hänkel, invändigt förgylld, höjd 9,5 cm, vikt ca 83 g