Spegel sengustaviansk

Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk

Klubbat för:

14 500 SEK

8 000 SEK

SPEGEL, sengustaviansk, 1700/1800-tal, dekorornament i pastellage, senare förgyllning med slagmetall, delat spegelglas (sannolikt kvicksilverfolierat), höjd ca 170, krönets bredd 80 cm.

Bruks och åldersrelaterat slitage.

458666

2017-04-30