Spegel sengustaviansk
Klubbat för:
14 500 SEK
8 000 SEK
SPEGEL, sengustaviansk, 1700/1800-tal, dekorornament i pastellage, senare förgyllning med slagmetall, delat spegelglas (sannolikt kvicksilverfolierat), höjd ca 170, krönets bredd 80 cm.
Bruks och åldersrelaterat slitage.
458666
2017-04-30