Lindorm Liljefors oljemålning
2017-05-01
458509
| Klubbat belopp | 4 800 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
LINDORM LILJEFORS (1909-1985): Kråkor, signerad och daterad Lindorm L -43, olja på pannå, ca 60x75 cm
PROVENIENS: Örnäs Säteri, Kungsängen
Smärre ytfläckar