Dosa 1792
2017-04-30
458140
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
DOSA, silver, otydliga mästarstämplar, daterad 1792, oktagonal form, ciselerad och svisselerad dekor med landskap och fyr, höjd 2,5, 7,5x6 cm, vikt ca 79 g
Med monogram CAP