Bordslampa
2017-05-03
458030
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BORDSLAMPA, 1900/2000-tal, Italien, utsmyckad med fåglar och blomor, vitglaserat lergods, med textil skärm, höjd ca 50 cm (utan armatur).
Skärmen med fläckvis slitage.