Kaffekanna silver
2017-04-27
458018
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
KAFFEKANNA , silver, Carl Wilhelm Troselius (1825-1842) Stockholm 1834, på tre tassfötter, svärtat trähandtag, höjd ca 24 cm, vikt ca 804 g
Slitage, 2 fötter med lagningar