Ljuskrona
2017-04-26
457708
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, rokokostil, 1900-talets första hälft, 8 ljusarmar samt elektrifierad med 4 lamphållare, stor glasstav i centrum, höjd ca 100, största vidd 66 cm
Stomme med skevhet, flertalet prismor lösa, smärre slitage