Såssnipa silver Ryssland
2017-04-24
457427
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
SÅSSNIPA, silver, med invändig förgyllning samt handtag i svärtat trä, S:t Petersburg 1818-1864, kontrollstämplad Aleksandr Ilyich Yashinkov (1795-1826), delvis godronnerad, brätte med geometrisk graverad dekor, höjd 12,5 cm, vikt ca 236 g
Enstaka bucklor