Kalk glas och silver
2017-04-22
456944
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
KALK, på glafot, silver, 1900-talets första hälft, otydliga stämplar, sannolikt CG Hallberg, Stockholm, höjd ca 19,5 cm