Ljuskrona
2017-04-21
456714
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, 1930/40-tal, mässing, behängd med prismor, 6 ljusarmar för stearinljus, elektrifierad, höjd ca 85, diameter 50 cm
Visst slitage, patina