Slaglåsgevär dubbelpipigt
2017-09-24
456124
| Klubbat belopp | 4 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SLAGLÅSGEVÄR, 1800-talets andra hälft, dubbelpipigt, damaskerade pipor, bakåtvända lås med graverad dekor, skuren halvstock med dekor av hjorthuvud, längd 122 cm
slitage smärre trälagning