Design Gunnar Cyrén vas och skål
2017-04-20
456106
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
GUNNAR CYRÉN (1931-2013), vas samt skål, Orrefors, vasen signerade Orrefors Expo Bu394-65 Gunnar Cyrén samt skålen signerad och numrerad B 651-68, höjd ca 9-15, diameter 17,5-19,5 cm
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh